A Debrecen-Nagysándor-telepi Református Misszió Egyházközség új bölcsődéjének bokrétaünnepsége

A Debrecen-Nagysándor-telepi Református Misszió Egyházközség új bölcsődéjének bokrétaünnepsége

Projektinformációk:

  • A projekt jellege: új építés
  • Stádium: megvalósítás
  • Épülettípus: oktatási
  • Projekt: református bölcsőde
  • Program, támogatás: uniós támogatás, 840 millió forint
  • Közreműködők: Kulturális és Innovációs Minisztérium, Debrecen-Nagysándor-telepi Református Missziói Egyházközség
  • Helyszín: Debrecen, Nagysándor-telep

Jövő ősszel nyithatja meg a kapuit az új református bölcsőde Debrecen Nagysándor-telepi városrészén; a beruházás mintegy 840 millió forintos hazai és uniós forrásból valósul meg – közölte Hornung Ágnes a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára az épület bokrétaavató ünnepségén.

A Debrecen-Nagysándor-telepi Református Missziói Egyházközség fenntartásában működő bölcsődéről a gyülekezet lelkipásztora, Iszlai Endre ismertette, hogy az egyházközség sikeres támogatási kérelmet nyújtott be a Miniszterelnökséghez a bölcsődei nevelés fejlesztésére.

Az Új bölcsőde kialakítása Debrecen-Nagysándor-telepen című projekt célja, hogy egy 56 férőhelyes, négy csoportszobás nevelési intézmény jöjjön létre a helyi igényeknek megfelelően, segítve ezzel a három év alatti gyermekek elhelyezését, a szülőknek pedig a munka világába való visszatérést – közölte.
Elmondta: a beruházásra 839,93 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott az egyházközség, amelyből az Európai Unió felé elszámolandó forrásrész 662,66 millió forint, a hazai forrásrész pedig 177,27 millió.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük