A Néprajzi Múzeum állandó gyűjteményi kiállítása elnyerte a világ egyik legrangosabb dizájnelismerését, a if Design Award-ot a legjobb kiállítási dizájn és megvalósítás kategóriában.
A Néprajzi Múzeum tavaly ősszel megnyitott gyűjteményi kiállítása 11 000 pályázó közül került az első közé – közölte a múzeum az MTI-vel.
Az évente meghirdetett díjra a világ leginnovatívabb cégei és intézményei neveznek, és ez az első alkalom, hogy egy magyar múzeum ilyen magas szintű nemzetközi dizájnelismerésben részesül.
A kiállítást az Art1st design stúdió tervezte és valósította meg a Néprajzi Múzeumban, ahol hosszú évtizedek után nyílt lehetőség arra, hogy az intézmény nagyszabású gyűjteménye teljes spektrumában bemutatkozhasson, hiszen a múzeum korábbi, Kossuth téri épületében erre nem volt lehetőség.
A tárlat nyolc fő tematikus egységre tagolva mutatja be a magyar és a nemzetközi néprajzi tárgyakat. A kiállítás interaktív elemekkel, multimédiás megoldásokkal és egyedi térrendezési stratégiával teremti meg a kortárs múzeumlátogatás új dimenzióit. A látogatók bejárhatják a világ különböző kultúráit, majd interaktív installációk segítik az elmélyülést a tárgyak történetében
- olvasható a közleményben.
Az Art1st kreatív stúdió Magyarország egyik vezető kiállítástervező cége, amely innovatív és látványos médiadesign-megoldásairól ismert. A csapat hosszú évek óta dolgozik magyar és nemzetközi projektekben.
A német if Design Awardot 1954 óta osztják ki évente a legkiemelkedőbb dizájnmegoldásokat bemutató pályázók között termék-, csomagolás-, kommunikációs, építészeti és szolgáltatásdizájn kategóriákban. Idén 66 országból több mint 11 00 pályázat érkezett, áll 131 főből, nemzetközi szaktekintélyeket tömörítő zsűri rangsorolt.